Вячеслав Соколовий: наша мета – Вінниччина має стати регіоном №1 в Україні за якістю життя
Відбулася пресконференція голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового сьогодні, у молодіжному центрі Квадрат. Посадовець розповідав про основні пріоритети та результати роботи обласної Ради за цими пріоритетними напрямками.
1. Кожен житель Вінниччини важливий – соціальна підтримка жителів області.
«У центрі всіх наших рішень має бути людина. Це означає, що в кожному селі будь-якої громади жителі почуватимуться захищеними, впевненими, що на їхню думку зважають, дослуховуються до їхніх потреб та інтересів. Людям потрібно мати роботу, пристойну зарплату; можливість віддати дитину в сучасний садок чи школу… Необхідно, щоб молодь не шукала кращої долі у великий містах чи за кордоном», – зазначив Вячеслав Соколовий.
2. Створення та ухвалення Стратегії 2030 в кожній ТГ та обласної Стратегії.
51 територіальна громада вже ухвалила свої плани розвитку на 10 років. За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, Вінницька область займає перше місце в Україні за кількістю ухвалених Стратегій розвитку.
«11 років тому Стратегія «Вінниця 2020» народилася в процесі її широкого обговорення з вінничанами. Результат ми бачимо. Вінниця сьомий рік поспіль визнається в Україні найкомфортнішим містом для життя. Наше завдання – зробити так, щоб Вінниччина була областю №1 за якістю життя на мапі України», – коментує голова.
3. Розвиток і підтримка дорожньої інфраструктури
На ремонт комунальних автошляхів в громадах нашої області спрямовано максимально дозволені законодавством 20% державної субвенції (близько 150 млн гривень). Це втричі більше, ніж у попередні роки. Варто зауважити, що із 34 визначених на 2021 рік проєктів реконструкції та ремонту доріг – 33 вже завершили.
4. Залучення інвестицій і створення умов для економічного розвитку громад
За розпорядженням Вячеслава Соколового в обласній Раді створили робочу групу з координації розбудови індустріальних парків у Вінницькій області. Громади, з урахуванням затверджених критеріїв, надають пропозиції своїх інвестиційно привабливих ділянок. На розгляд надійшло 11 пропозицій від 6 територіальних громад.
«Шлях до підвищення добробуту кожного жителя Вінниччини – це збільшення прямих інвестицій, створення нових підприємств і підвищення ефективності праці», – каже Соколовий.
5. Комфортні громади
Конкурс обласної Ради «Комфортні громади» – став одним із дієвих механізмів підтримки територіальних громад у реалізації ідей та проєктів розвитку.
Мета – розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині. Голова обласної Ради зазначає, що спільно з громадами визначатимуть найбільш ефективні шляхи розв’язання проблем та підтримувати їхні ініціативи.
6. Чиста Вінниччина
Заходи у сфері екології та раціонального використання природних ресурсів в області реалізуються в рамках «Регіональної екологічної бюджетної програми на 2019-2023 роки».
Цьогоріч з обласного фонду охорони навколишнього середовища виділили кошти на придбання сміттєвозів для територіальних громад області, будівництво(реконструкцію) мереж водовідведення, організацію роздільного збору відходів та на інші екологічні заходи. Крім того, у Турбівській громаді очистили річку Вільшанка. Наступний проєкт – очистка Південного Бугу в Хмільнику.
7. Молодь – кадровий потенціал розвитку міста
У Вінницькій обласній Раді вперше в історії створили Координаційну раду з питань молодіжної політики. Цей дорадчо-консультативний орган складається із молодих людей, які вже є радниками сільських, селищних та міських голів з питань молодіжної політики. Вони вже є учасниками тих процесів, які відбуваються в громадах.
«Уже сьогодні інтереси молоді мають бути враховані в процесі ухвалення управлінських рішень у громадах. У кожній ТГ у своїй роботі влада має керуватися принципом – «Нічого про молодь – без молоді». Питання молодіжної політики повинні стати такими ж пріоритетними, як питання медицини, освіти, соціального захисту», – зауважив Вячеслав Соколовий.
На завершення голова обласної Ради відзначив, що основним їхнім досягненням є те, що сесії відбуваються щомісяця та 100% ухвалюються ті питання, які виносяться на пленарні засідання.
«Сесія – це не шоу, а конструктивний майданчик для прийняття рішень. Це була наша ціль і ми її досягли», – додав Соколовий.