«Річ у тім»: у Вінниці відбувся цікавий інформаційний захід
7 березня у Вінниці відбулась акція «Річ у тім».
Про це повідомляє Вінницька міська рада.
В її межах на Європейської площі працівники Вінницького міського центру соціальних служб, поліції та мобільних бригад із протидії домашнього насильства роздавали вінничанам інформаційні буклети.
Основна мета заходу – актуалізувати знання мешканців нашої громади про ознаки домашнього чи гендерно зумовленого насильства, а також можливості захиститися від нього.
За словами начальниці сектору протидії домашньому насильству Вінницького районного управління поліції Марії Дзюбенко, такі інформаційні кампанії у нашому місті проводять систематично, щоб якомога більше громадян були обізнані з тим, як діяти та куди звертатись, коли стали свідком чи постраждалим від домашнього насильства. Задля цього на площі роздавали буклети та встановили стенди.
«На цих стендах зображені фен, таця, ножиці, дитяча іграшка – звичайні побутові предмети, що стали знаряддям домашнього насильства. Вони фігурували у реальних поліцейських протоколах. На жаль, усі історії, що стоять за ними, мали місце у реальному житті та відбулися в Україні. Тому ця інформаційна кампанія проводиться з метою закликати громадян не замовчувати факти домашнього насильства. Якщо ви стали свідком вчинення домашнього насильства чи жертвою такого кривдника, потрібно однозначно звертатись до поліції та повідомляти дані факти», – зазначає Марія Дзюбенко.
За її словами, у Вінниці в середньому за добу надходить до 14 викликів щодо вчинення домашнього насильства.
«Це зазвичай побутові сварки, які переростають у застосування фізичної сили, жорстке психологічне насилля відносно членів своєї сім’ї», – каже поліціянтка.
На важливості не замовчувати проблему під час акції наголошували і працівники Вінницького міського центру соціальних служб, спільно з поліцією та спеціалізованою службою підтримки – Денним центром соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Зокрема, вони розповідали людям про різні форми домашнього насильства.
«Ми систематично в різних локаціях нашого міста спільно з поліцією проводимо такі акції, щоб якомога більше мешканців нашої територіальної громади знали, що постраждати від домашнього насильства, на жаль, може кожен. Розповідаємо, де можна отримати відповідну консультацію, допомогу у разі вчинення домашнього насильства, в тому числі в нашому Центрі, де працюють спеціалізовані служби. Проєкт “Річ у тім” говорить про дуже важливі речі. Ми повинні порушувати в нашому інфопросторі такі питання, адже домашнє насильство є проблемою, яку не може замовчувати», – говорить фахівчиня Вінницького міського центру соціальних служб Христина Назаренко.
Нагадаємо, у Вінниці діють Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, Денний центр соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати для забезпечення безпечного проживання осіб, що постраждали від домашнього насильства.
Якщо ви стали свідком чи зіткнулися з домашнім, чи гендерно зумовленим насильством, звертайтеся:
• 102 номер екстреного виклику поліції;
• 15-47 урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству;
• 116 111 або 0 800 500 225 – Національна гаряча лінія для дітей та молоді;
• 116 123 або 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія із запобігання домашнього насильства;
• 0432 67 04 60 – Вінницький міський центр соціальних служб;
• 098 900 15 60 – Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства);
050 258 58 43, 050 901 91 67 – дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та ГЗН, які діють за підтримки UNFPA/ГО «ГР “Віра, Надія, Любов”» (цілодобово).