Вінниця
27.11.2024
-2.95° C
Вгору

Прем’єр-міністр України озвучив партнерам основні потреби держави в енергетичній сфері

«Бізнес як зазвичай» із росією, «росатомом» і його дочірніми компаніями має бути припинено. Слід покласти край залежності країн від російського ядерного палива та послуг. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму зверненні до міністрів енергетики країн-партнерів під час засідання Міжнародної консультативної ради.

Денис Шмигаль нагадав, що з жовтня 2022 року сотні російських ракет і безпілотників цілеспрямовано руйнують енергетичну інфраструктуру України. А найбільша в Європі Запорізька АЕС окупована росією з 4 березня та перетворена на військову базу.

«російська федерація порушила всі принципи ядерної безпеки, вчинивши численні акти ядерного тероризму на державному рівні. Водночас росія зберігає лідерські позиції на світовому ядерному ринку. Дохід «росатома» у 2022 році зріс на 17%, порівняно з 2021 роком, а експорт — на 15%, і склав 10 млрд доларів», — зазначив Денис Шмигаль і підкреслив, що ці гроші, досить очевидно, стають спонсором для російського військового бюджету.

Як відзначив Прем’єр-міністр, окремі країни продовжують співпрацювати з «росатомом» у будівництві нових атомних енергоблоків і набагато більше країн залежать від російського ядерного палива та послуг: «Цьому слід покласти край. Ми повинні надіслати світові чіткий сигнал про те, що ядерний тероризм не може толеруватися».

Денис Шмигаль нагадав, що Україна запропонувала додати до 10-го пакету санкцій ЄС представників російської атомної промисловості. Він також закликав використати всі доступні засоби, щоб змусити росію покинути ЗАЕС.

Очільник Уряду також озвучив кроки для збереження енергосистеми України:

1. Максимально відремонтувати пошкоджені лінії електропередачі та розподілу.

2. Відновити та децентралізувати генерацію там, де це можливо.

3. Впровадити програми енергоефективності.

4. Посилити транскордонну торгівлю електроенергією.

«Нам прямо зараз потрібно багато автотрансформаторів, розподільних пристроїв, ізоляторів, з’єднувачів, стовпів і так далі. Високовольтне обладнання є пріоритетним, але розподільчі мережі також потребують ремонту», — відзначив Прем’єр-міністр України.

Денис Шмигаль подякував за матеріальну та фінансову підтримку, яку іноземні уряди та національні компанії надали Україні.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin