Наверх

“Назвали Замостянську “швейцарським куточком”, – завершився візит Маріупольської делегації до Вінниці

У Вінниці завершився візит делегації муніципалітету з Маріуполя. Гості обмінювалися досвідом у різних сферах муніципального управління. Зокрема, у фіналі своєї поїздки представники приазовського міста ознайомились з діяльністю індустріальних парків, ходом реконструкції спорткомплексу по вул. Ак. Янгеля, а також побували на вул. Замостянській, яка була комплексно оновлена в останні роки. Учасники делегації назвали Замостянську «швейцарським куточком». Про це звітують на сайті міськради.

Зокрема на прикладі вулиці Замостянської гостям їх вінницькі колеги розповіли про комплексні підходи щодо реконструкції об’єктів інфраструктури в місті, а також інновації, які були запроваджені безпосередньо у ході робіт на цій ділянці. Екскурсію оновленою алеєю для колег провів міський голова Сергій Моргунов. Він зазначив, що метою проєкту було створити комфортні та безпечні умови для усіх учасників дорожнього руху.

«Ми не так швидко рухаємося, як рухається місто Вінниця. Але я абсолютно згоден з Сергієм Анатолійовичем, що створюючи таку інфраструктуру, як на вулиці Замостянській, ми активізуємо бізнес-середовище. Ми так само зробили реконструкцію центра нашого міста і побачили, як відкрилися нові кафе, ресторани, заходять франшизи і різні компанії міжнародних брендів. Створюючи інфраструктуру, ти створюєш умови, куди приїжджають мешканці, починають гуляти і відповідно – це активація бізнесу», – поділився враженнями Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

Важливим для Маріуполя є також досвід створення Вінницького індустріального парку для залучення інвестицій. В Маріуполі планують розпочати випуск полімерної листової сталі з 2023 року для виробництва холодильників.

«Те, що ми сьогодні побачили в індустріальному парку, – це круто. Це серйозний прорив, коли міжнародний бізнес, з яким вже підписаний контракт, і український бізнес, створюють нові робочі місця. Це сучасна лінія виробництва, це робочі місця і наповнення економіки, яка реверсно повернеться в такі інфраструктурні рішення, як, наприклад, вулиця Замостянська. Ми це також розуміємо і приїхали цей досвід вивчити. Сьогодні у складі нашої делегації є людина, яка також працює над створенням індустріального парку у місті Маріуполі. Нам важливо було отримати досвід Вінниці. А ще дуже важливо для нас створення електронного квитка, і важливо, що ви ділитися цим досвідом», – додав Вадим Бойченко.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що і Маріуполь має багато гарних і цікавих практик, які варто проаналізувати.

«Ми маємо ділитися досвідом один з одним. Для нас досить цікавий досвід, який пов’язаний з реконструкцією і активізацією парків, скверів – так, як це робиться у Маріуполі. Ви знаєте, що наш Центральний парк потребує серйозної уваги, і ми не хочемо «набивати шишки», тож приїдемо до Маріуполя, до наших друзів, вивчати цей досвід. Я думаю, сила держави – у сильному місцевому самоврядуванні, але якщо місцеве самоврядування «вариться у своєму котлі» – це неправильно. Треба обмінюватися досвідом, ділитися кращими практиками, вказувати на ті помилки, які кожен з нас робить в тому чи іншому напрямку – і тільки тоді одну й ту ж дорогу можна пройти різним відрізком часу. Краще цю дорогу пройти швидко, ефективно, якісно і без помилок», – говорить Сергій Моргунов.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin