Наверх

“Музей як айсберг”, – вінницький краєзнавчий музей покаже експонати з фондосховищ

У суботу, 15 травня, Вінницький обласний краєзнавчий музей змінить формат роботи й покаже цікаві експонати з фондосховищ.

На фесйбук-сторінці музею повідомили, що таку виставку влаштують з нагоди 103-ї річниці свого “дня народження” (14 травня), Дня Європи та напередодні Міжнародного дня музеїв (18 травня). А родзинкою вечора стануть показові тренування “Історичного товариства Аркона” на площі перед музеєм – з 18:00 та 19:00 на Площі Т. Шевченка (навпроти музею).

– Ми хочемо разом з Вами поринути у музейну глибину. Адже не всі знають, що наша колекція нараховую 120 тисяч експонатів, та лише частину їх представлено в експозицію (це світова практика), інші можна побачити на виставках, інтерактивних екскурсіях та подібних заходах, – повідомили у музеї.

Також для відвідувачів влаштують традиційну вікторину “Музей Terra Incognita” з невеличкими подарунками.

У експозиційних залах будуть представлені цінні та цікаві предмети з їх історіями, що зазвичай знаходяться у фондосховищах, зокрема:

  • зуб дикого коня тарпана антропогенового періоду, знайдений у Вінниці
  • знахідки із майстерні доби пізнього палеоліту 18–10 тис. років тому, виявлені у 2020 р. в П’ятничанському лісі археологічною експедицією музею
  • булава гетьманська – родинна реліквія Замойських ХVІІІ – початку ХІХ ст.
  • символічний ключ від міста Сан-Франциско, вручений у 1960 р. нашому земляку Анатолію Крючковському – учаснику 49-денного дрейфу в Тихому океані
  • відреставрований легендарний «стіл Петлюри», що експонується в оновленому 11 експозиційному залі «Поділля в добу Української революції 1917–1921-их рр.»

Експонати будуть марковані табличками з QR-кодами, за якими відвідувачі зможуть отримати вичерпну інформацію про них.

Вхід до музею впродовж вказаного часу проходитиме без реєстрації. Вартість вхідних квитків як зазвичай: для дітей – 10 грн, для студентів – 20 грн, для дорослих – 30 грн.
Відвідування відбуватиметься з дотриманням усіх протиепідемічних заходів: масковий режим, дистанціювання.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin