Наверх

Депутати Вінницької міської ради виділили майже 15 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19    

Cьогодні, 26 березня, депутати Вінницької міської ради підтримали рішення про виділення додаткових коштів на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Тепер у ковідних лікарнях зможуть реконструювати систему киснезабезпечення та виплатити медикам муніципальні доплати за лікування хворих на коронавірус.  

Зокрема це 1,6 мільйонів гривень на реконструкцію системи киснезабезпечення Вінницької міської клінічної багатопрофільної лікарні. Також виділено майже 12,2 млн грн для виплат у квітні муніципальних надбавок медикам, які працюють з хворими на ковід. Ще 1 млн грн субвенції – на забезпечення централізованої подачі кисню для обласного клінічного госпіталю ветеранів війни. Загалом додаткові видатки на охорону здоров’я склали майже 15 млн грн.  

«Ми виділяємо відповідний ресурс, щоб забезпечити киснем пацієнтів. Ці роботи розпочались, коли заклад ще був на балансі Вінницького району. Зараз ця лікарня вже є комунальною власністю міста Вінниці. Ми повинні довести до логічного завершення будівництво кисневої мережі, і у нас буде забезпечено по всій лікарні 220 кисневих точок», – зазначив міський голова Сергій Моргунов. 

Також продовжуються виплати щомісячних муніципальних надбавок медикам, які працюють в міських «ковідних» лікарнях. На квітень передбачається майже 12,2 млн грн.  

«Ми розуміємо, що першочергово ми повинні підтримати галузь охорони здоров’я. Безпосередньо на щомісячну надбавку по заробітній платі працівникам закладів охорони здоров’я передбачаємо на цей місяць 12 мільйонів 160 тисяч гривень. Ми даємо муніципальну надбавку вже фактично рік, але в такому розмірі – з вересня місяця: 15 тисяч гривень лікарю, 10 тисяч – медичній сестрі і 8 тисяч –молодшому медичному персоналу. Це при тому, що, на жаль, НСЗУ сьогодні має заборгованість по заробітній платі перед нашими лікарнями за лютий місяць. І це стосується не тільки міста Вінниці, а й всієї області», – каже Сергій Моргунов. 

Крім того, виділено субвенцію обласному бюджету на капітальний ремонт системи забезпечення централізованої подачі кисню в приміщеннях Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни в сумі 1 млн грн. Вінницькою ОДА розглядається можливість розгортання додаткових ковідних ліжок в цьому закладі, але задля цього туди потрібно провести кисневі магістралі. 

«Разом з обласною державною адміністрацією працюємо над тим, щоб створити додаткові ліжко-місця у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни Вінницької області. Ми виділяємо обласному бюджету субвенцію в розмірі одного мільйона гривень на будівництво кисневої мережі в цьому госпіталі», – зазначив міський голова. 

Загалом сьогоднішніми рішеннями сесії на медицину додатково спрямовано майже 15 млн грн з бюджету громади.   

 

  

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin